Historia

Historia

Esmeralda i Pablo poznali się w dzieciństwie. Ona przykuła jego uwagę, kiedy żebrała na ulicy o pieniądze dla donii Rity, kobiety, która wykorzystuje ją do pracy na ulicy w zamian za posiłek i dach nad głową. Po wieloletniej znajomości Pablo w końcu pojmuje, że czuje do Esmeraldy coś więcej niż tylko przyjaźń i wyznaje jej swoje uczucia. Para postanawia się pobrać. Ojciec Pabla, Agustín, pozornie aprobuje decyzję syna i stawia mu jeden warunek: musi zarobić na utrzymanie siebie i żony. Sam tymczasem skutecznie utrudnia mu zdobycie jakiejkolwiek pracy. Lorenza, jego matka, próbuje zainteresować syna inną kobietą, z jego sfer, aby zapomniał o Esmeraldzie.

Agustín przekonuje Pablo do wyjazdu na studia za granicę obietnicą o tym, że znajdzie tam lepszą pracę i będzie mógł spełnić swoje marzenie o poślubieniu ukochanej. Esmeralda z trudem akceptuje decyzję Pabla. Nie chcą jednak zwlekać ze ślubem i jeszcze przed wyjazdem, w tajemnicy przed wszystkimi, przysięgają sobie miłość aż po grób. Jakiś czas później Esmeralda odkrywa, że jest w ciąży i choć próbuje na wszelkie sposoby skontaktować się z mężem, jego rodzice i doña Rita skutecznie jej to uniemożliwiają. Na domiar złego Agustín wmawia synowi, że Esmeralda zdradziła go z innym mężczyzną, zaś Esmeralda naiwnie myśli, że Pablo już o niej zapomniał.

Esmeralda nie ma pojęcia, że intrygi Agustína nie tylko odebrały jej rodziców, ale także zmusiły do życia w nędzy. Ojciec dziewczyny, Fernando de la Santa Cruz, został niesłusznie oskarżony o zabójstwo i skazany na więzienie z winy Agustína. Z jego polecenia Esmeralda została skradziona i oddana pod opiekę donii Ricie, co doprowadziło jej matkę, Blancę, do obłędu. Esmeralda ma jednak szansę na odzyskanie rodziców. Jej ojciec wkrótce wyjdzie na wolność i przekonany o śmierci żony i córki będzie szukał zemsty na Agustínie. Zaś jej matka okaże się szaloną Felią, przyjaciółką z wysypiska.

Materiały novela.pl